Uutisarkisto

13667915_998772960242170_2592800054090159584_o

======================================================================================
13844024_10209926456701322_488405437_o
======================================================================================

 

eka1

======================================================================================

13035623_10209155191220167_1786954629_o

———————————————————————————————————-

Kissatalon Terveyspäivä la 9.4.16 klo 12-15

———————————————————————————————————-

Valtaisat kiitokset kaikille Uudenmaan Rotukissayhdistyksen näyttelyssä Askolassa lahjoituksia tehneille!!! Saimme paljon kaipaamaamme penturuokaa! Yhteenlaskettuna saimme ruokaa 168 kg, kissanhiekkaa 166 kg, kissanpetejä 4 kpl ja paljon ihania kissanleluja! Näyttelyvieraat, kissojen kasvattajat ja näyttelyn järjestäjät – KIITOS, että annatte Porvoon, Sipoon ja Askolan löytökissoille MAHDOLLISUUDEN

———————————————————————————————————-

Porvoonseudun eläinsuojeluyhdistys ry vuosikokous pidettiin 19.3.2016.

———————————————————————————————————

Porvoonseudun eläinsuojeluyhdistys kiittää joulumyyjäistensä sponsoreita!

Joulumyyjäiset -15

———————————————————————————————————

Kissatalon väki toivottaa Hyvää Joulua

Kissatalo ja sen kirppis palvelee normaalisti klo 18-19.

——————————————————————————————————-

LAHJOITUSKIRJElataus 21.11.2015 PORVOONSEUDUN ELÄINSUOJELUYHDISTYKSELLE

Osuuskauppa Varuboden-Osla tukee Paikallisesti hyvää –lahjoitusten kautta paikallisia toimijoita omalla toimialueellaan. Haluamme 500 € lahjoituksellamme kiittää tämän lahjoituskirjeen vastaanottajaa yleishyödyllisestä työstä oman alueen hyväksi.

——————————————————————————————————-
Rumpujen pärinää! Kansa hiljenee kuulemaan odotettua tulosta…

Ruokakeräyksen tuotto 2015
Ta-da-da-da-ta-daa!!! Tässä tulevat viikonlopun ruokakeräyksemme saldot!
Kaikista kahdeksasta myymälästä saimme lahjoituksena yhteensä….
Kissojen märkäruokaa 720 kiloa
Kissojen kuivaruokaa 153 kiloa
Talouspaperia 389 rullaa
Pyykinpesuaineita 39 kiloa
Astianpesuaineita 50 litraa

Kärryihimme lahjoitettiin myös mukava määrä kissan leluja, eläinten herkkuja, koiranruokaa, siivousvälineitä ja kissanhiekkaa. Lisäksi keräyslippaisiimme sujahti ilahduttava summa rahaa.

Kaikki lahjoitukset tulevat tarpeeseen, sillä Tolkkisten kissatalolle on kuluneena vuonna otettu vastaan ennätysmäärä, jo pitkälti yli sata kissaa. Kesän ja syksyn kissoista on suuri osa ollut pentuja, jotka ovat työllistäneet vapaaehtoista henkilökuntaamme normaalia enemmän.

Kissatalon palvelusväki kumartaa nöyrinä lahjoituskeon edessä ja kiittää kaikkia keräykseemme osallistuneita lahjoittajia sekä myymälöitä. Ihanaa että autatte meitä antamaan mahdollisuuden

——————————————————————————————————-

ASKOLAN LÖYTÖKISSAT 

Porvoonseudun eläinsuojeluyhdistys ry on 21.9.2015 solminut Riihimäen Onnentassu -löytökodin kanssa alihankintasopimuksen Askolan löytökissojen vastaanottamisesta Tolkkisten kissatalolle.
——————————————————————————————————-

Tutustu uudistettuun kissataloon!

Kesän aikana on kissatalolla viuhunut niin maalisuti kuin vasarakin.  Tervetuloa käymään aukioloaikanamme klo 18-19 joka päivä ja koe samalla kulmakunnan komein kissala!
——————————————————————————————————-

WP_003102

UUSI ihana kissakalenterimme 2016 on ilmestynyt.          15 € hinnalla tarinoita ja kuvia kissatalon asukkaista vuoden jokaiselle päivälle!! Myynnissä kissatalolla 4.10. alkaen -varmista, että saat omasi ja kaverille kans!

——————————————————————————————————-

videootosPSEY:n jäsenenä saat 10 % alennuksen Kattipuodin nettikauppatilauksista! Liity jäseneksi ja lue lisää miten saat alennuksesi. Katso myös video yhdistyksen toiminnasta.
——————————————————————————————————–
Tolkkisten Kissatalo ja mainio kirpputorimme on auki joka päivä klo 18-19. Muistattehan, että Loviisan kissatalon kanssa yhteinen lahjoituskorimme löytyy jatkossakin Porvoon Faunattaren myymälästä. ——————————————————————————————————–
Facebook-käyttäjät! Olettehan huomanneet että yhdistyksemme uusi facebook-sivu on avattu! Käy tykkäämässä! Vanha sivumme on sulkeutunut ja poistettu.
———————————————————————————————————
MI-A-U A-PU-A!
PSEY ry etsii nyt sijaiskoteja löytökissoille. Olisiko sinulla mahdollisuutta tarjota hoitoapua kotonasi? Sijaiskotia tarvitsevat eläimet ovat lähinnä kissoja joilla on erityishuomiota vaativia tarpeita. Olisiko sinulla tarjota sijaiskoti?
——————————————————————————————————–
Keräämme yhdistyksen jäsenten sähköpostiosoitteita, jotta voimme jatkossa mahdollisesti lähettää esim. jäsenkirjeen sähköisesti. Ilmoita sähköpostiosoitteesi meille osoitteeseen psey(at)psey.net – laita otsikoksi jäsentietojen päivitys ja kerro osoitteesi.

————————————————————————————————
21.10.2014: Lihakauppa Herek on lahjoittanut Porvoonseudun eläinsuojeluyhdistykselle yli 20 kiloa lihatuotteita, jotka soveltuvat kissojen raakaravinnoksi. Porvoolainen lihakauppa Oy Herek Ab toimii Porvoossa, osoitteessa  Kisällinkatu 4b. Kiitämme ja kehräämme!
———————————————————————————————————-
Anni_kansi
11.10.2014: Eläinten viikon kunniaksi järjestämämme keräyskampanja on päättynyt. Kiitämme kaikkia osallistujia ja julkistamme keräyksen huimat tulokset. Kampanjakuvamme Anni-kissan tarinasta lisää kalenterissamme!
———————————————————————————————————-
11.10.2014: Psey ry:n logokilpailu on ratkennut. Uusi värikäs kissalogomme on paljastettu.
———————————————————————————————————-
Kuninkaan Lemmikki -eläintarvikeliike järjesti Emmi Saalamon aloitteesta 13. marraskuuta kissapäivän, jonka tarkoituksena oli muun muassa tukea kissatalon asukkeja. 248 vierasta kävi myymälässä allekirjoittamassa nimensä kissatauluun, ja jokaisesta nimestä saimme puoli kiloa Leonardo-kuivamuonaa kissoille. Suuret kiitokset KAIKILLE!

Oheisesta linkistä pääsee lukemaan Itäväylän raportointia tapahtumasta: http://issuu.com/itavayla/docs/20131218_it__v__yl__/31?e=8218730/6052530

———————————————————————————————————————–
Yhdistyksemme vietti 20-vuotisjuhliaan 25.5.2013:

kakku

———————————————————————————————————————–

 

Kategoria(t): Yleinen. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.